09137218280 - 09210424139 bitasell.com@gmail.com

پیج رنک گوگل چیست؟ هر آنچه در مورد پیج رنک باید بدانید

سئو کار آموزش سئو, مقالات سئو پیج رنک گوگل چیست؟ هر آنچه در مورد پیج رنک باید بدانید

آموزش سئو مقالات سئو

پیج رنک گوگل چیست؟ هر آنچه در مورد پیج رنک باید بدانید

ارسال شده توسط میلاد مهری

پیج رنک گوگل چیست؟ هر آنچه در مورد پیج رنک باید بدانید

در ابتدای پیدایش اینترنت تعداد سایت های مختلف بسیار کم و محدود بود ولی با گذشت زمان تعداد این سایت ها اضافه شد و مطالب منتشر شده نیز روز به روز افزایش یاقت در کنار این افزایش حجم اطلاعات موتورهای جستجو برای دسته بندی و رتبه بندی سایت های مختلف جهت مخاطبان خود راه کارهی مختلفی را ارائه کردند یکی از ابتدایی ترین این راه ها دادن رتبه به سایت از طرف موتور جستجوی گوگل بود تا سایت های دارای رتبه بالاتر در نتایج بالاتری به نمایش در بیایند.

پیج رنک گوگل چیست؟ هر آنچه در مورد پیج رنک باید بدانید

در اصل برای رتبه بندی درگوگل و داشتن پیج رنک بالا گوگل هدف را بر داشتن بک لینک های معتبر و هم چنین پذیرش مخاطبان بیشتر قرار داد این به معنای ساده یعنی شما هرچقدر تعداد لینک های بیشتری داشته باشید در رتبه بالاتری هستید اما این لینک ها از لحاظ کیفیت نیز در مقایسه هستند ، لینک های صفحات با کیفیت و رتبه بالاتر دارای امتیازات بیشتر هستند. در اصل هر لینک را یک امتیاز مثبت محاسبه می کنند ولی هر امتیاز مثبتی دارای اهمیت نیست!

پیج رنک عدد ثابتی ندارد و از ۰ تا ۱۰ برای سایت های مختلف متغیر است هر چه این عدد به ۱۰ نزدیکتر باشد اهمیت سایت شما بالاتر می باشد طبق اعلان گوگل در سال دوبار موتور جستجو در اینترنت جستجو (SURF) می کند و رتبه بندی سایت ها را تغییر می دهد ولی در کل سایت های بسیار مهم مانند گوگل، یاهو، W3.ORG، نیویورک تایمز، MSN، بلاگر و چندین و چند سایت دولتی و غیر دولتی دیگر دارای نمره ۹ یا ۱۰ می باشند که برترین رتبه ها را در جهان شامل می شوند.

کاربرد پیج رنک چیست؟

این سوال جواب بسیار ساده ای دارد و برای نمایش سایت های برتر در نتایج جستجو می باشد ولی در سال های گذشته گوگل با تغییر الگوریتم های خود برای نمایش نتایج سرچ فقط از پیج رنک استفاده نمی کند و بسیاری از معیارهای دیگر را نیز در این نتایج دخالت می دهد اما باید بدانید که یکی از ابتدایی ترین عوامل داشتن پیج رنک بالا می باشد و در رابطه مستقیم اگر سایتی از لحاظ معیارهای دیگر گوگل دارای اولویت و دسته بندی بالایی نباشد به طبع پیج رنک بالایی ندارد و یا به بیان دیگر سایت هایی که دارای پیج رنک بالا هستند طبقه بندی خوبی در گوگل دارند و در نتایج نمایش رتبه های بالاتری دارند.

معایب پیج رنک چیست؟

بعد از مدتی به دلیل اهمیت بالای تجاری بهینه سازی سایت  شرکت های مختلف و رقبا سعی کردند تا در این نوع امتیاز بندی پیشی بگیرند واز راه کارهای خلافی مانند گوگل بمب یا خرید بک لینک استفاده کردند البته در حال حاضر گوگل سایت های متخلف را که به خرید و فروش پیج رنک اقدام می کنند یا تعداد بالایی بک لینک غیر مرتبط دارند شناسایی می کند و با انها برخورد می کند به همبن دلیل از خرید بک لینک و هم چنین استفاده از دایرکتور های مختلف که دارای امتیاز بالایی نیستند جددا خود داری کنید واگرنه با جریمه های سنگین گوگل مواجه خواهید شد.

راههای بالابردن پیج رنک سایتک

همانگونه که در مطالب پشت سر گذاشته شده گفته شد پیج رنک معیاری برای شناسایی سایت ها با لینک های بیشتر است پس به همین دلیل سعی کنید برای سایت خود لینک های مفید بیشتری دریافت کنید (لینک نخرید!!!) ولی نه به هر ارزش و قیمیت شما با تولید محتوای خوب می توانید به عنوان یک مرجع شناخته شوید تا سایت ها و بلاگ های دیگر به شما در مطالب خود لینک دهند یا این که در دایرکتورهای معتبر مانند  Open Directory Project  ثبت کنید

افزایش پیج رنک با ثبت در دایرکتوری

هم چنین می توانید با سایت های دیگر که در زمینه کاری شما مرتبط هستند تبادل لینک کنید ولی توجه داشته باشید همیشه صفحه ای که در آن لینک قرار داده می شود مهم است در اصل هر صفحه سایت یک اهمیت و یک پیج رنک خاص دارد توجه کنید اگر با سایتی تبادل لینک میکنید صفحه اصلی ان سایت با صفخات داخلی دارای اهمیت و اولویت متفاوتی هستند ( حتی درخرید بک لینک هم مراقب افراد سودجو باشید که از چه ضفحاتی به شما لینک می دهند! هر چند به هیچ عنوان خرید بک لینک را ما توصیه نمیکنیم)

هم چنین می توانید صفحات داخلی سایت خود را به یکدیگر لینک کنید این تکنیک بسیار موثر و مفید می باشد ولی توجه داشته باشید استفاده بیش از حد اثر منفی خواهد داشت سایت سئو کار به عنوان مرجع آموزش سئو و بهینه سازی سایت در ایران توصیه م یکند حداکقر در هر پست دو لینک داخلی استفاده شود.

پیج رنک سایتمان چند است؟

شاید شما صاحب وبلاگ یا وب سایتی باشید و علاقمند به دانستن شماره رنک خود باشید برای این منظور ابزار مختلفی وجود دارد هم میتوانید از سایت های انلاینی که برای این کار وجود دارد استفاده کنید مانند http://www.mipagerank.com این سایت یکی از ساده ترین سایتها برای نمایش پیچ رنک می باشد که با ورد به آن و وارد کردم نام وبلاگ یا وب سایت خود در وسط می توانید نتیجه را مشاهده کنید در تصویر زیر نمونه ای از نمایش این سایت را برای نتیجه سرچ سایت یاهو مشاهده می کنید که رتبه ۹ از ۱۰ را گرفته است.

ابزار آنلاین دیگری که برای این کار وجود دارد سایتی است که خود گوگل راه اندازی کرده است www.prchecker.info

سایت mipagerank

هم چنین می توانید از نرم افزارهای مختلف استفاده کنید راحت ترین انها نصب نرم افزار گوگل می باشد که از سایت گوگل قابل نصب می باشد http://www.toolbar.google.com  این ابزار کاملا معتبر و دائمی می باشد.

راه دیگر استفاده از نرم افزار PAGERANK-WEAVER می باشد. این نرم افزار به شما این قابلیت را می دهد که پیج رنک های رقیب هایتان را یک جا جمع بندی شده یا تحلیلی ببینید. به عنوان مثال شما یک کلمه کلیدی را در قسمت جستجوی این برنامه تایپ و کلیک می کنید.
کمی صبر می کنید، نرم افزار شروع به جستجو، تجزیه و تحلیل می کند. سپس به شما نتایجی را کارنامه وار می دهد. در آن ابتدا تعداد کل لینک های یافته شده و در ردیف های پایین تر تعداد تفکیکی آنها را بر حسب پیج رنک های مختلف نشان می دهد. مثلا می گوید ۲۰ سایت با پیج رنک ۶ به این کلمه یا سایت لینک داده اند.

 

برچسب , , ,

نوشته شده توسط میلاد مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *