09137218280 - 09210424139 bitasell.com@gmail.com

Domain Authority و Page Authority چیست؟ بررسی تاثیرات روی سئو

سئو کار آموزش سئو, مقالات سئو Domain Authority و Page Authority چیست؟ بررسی تاثیرات روی سئو

آموزش سئو مقالات سئو

Domain Authority و Page Authority چیست؟ بررسی تاثیرات روی سئو

ارسال شده توسط میلاد مهری

Domain Authority و Page Authority چیست؟ بررسی تاثیرات روی سئو

آموزش سئو و هم چنین اموزش بهینه سازی سایت با ارئه مطالبی جذاب و کاربردی برای شما عزیزان به صورت گام به گام می باشد و کمک میکند تا همه ابزارهای مهم و هم چنین شاخص های تاثیر گذار بر روی رتبه بندی سایت را بشناسید در ادامه همین مباحث امروز به معرفی دو فاکتور مهم و تاثیر گذار Domain Authority و Page Authority که از طرف سایت سئو موز seompz رتبه بندی میشوند میپردازیم.

هر چند که موتور جستجو گوگل پر طرفدارتین و معتبرترین موتور جستجو می باشد و باید همه سایت ها برای این موتور و الگوریتم های آن خود را بهینه کنند ولی سایت های دیگری هستند که بر اساس الگوریتم های این موتور جستجو معیارهایی را ارائه م یدهند که با موفقیت در آنها شما در رتبه های گوگل هم به بالا هدایت میشوید.

دامین آتوریتی Domain Authority به معنی اعتبار و قدرت دامنه می باشد در حقیقت این عدد بین ۰ تا ۱۰۰ بوده که هر چه سایت معتبر تر و بهتری داشته باشید دارای عدد بالاتری هستید معمولا سایت های قدرتمند کمی هستند که عدد ۱۰۰ را به خود اختصتص می دهند در یک دسته بندی کلی م یتوان گفت سایت هایی که بالای ۹۰ هستند بسیار عالی هستند و سایت های بالای ۸۰ عالی هستند سایت های بالای ۷۰ سایت هایی قدرتمند هستند و رتبه های بالای ۶۰ در رنج سایت ها ی قوی هستند اکقر سایت های خوب رتبه ای بالاتر از ۵۰ دارند و اگر تبه شما بالای ۴۰ است می تواند بگویید سایت موفقی هستید و برای کسب رتبه های بالاتر به صورت جدی تلاش کنید اگر سایت شما تازه ساخته شده است معمولا رتبه ۱ تا ۱۰ را دارید این معیار یک ارزش گذاری کلی است برای این که میزان اعتبار و قدرت سایت خود و رقیبانتان را شناسایی کنید.

پیج آتوریتی Page Authority معیار دیگری است که میزان قدرت صفحات سایت شما را نشان می دهد همانگونه که مشخص است این عدد برای هر صفحه از سایت شما متغیر است و معمولا از عدد دامین آتوریتی مقدار کمتری دارد به طور میانگین هر عددی برای دامین دارید برای صفحات معمولا ۱۰ رتبه پایین تر ا کسب می کنید.

در طراحی حرفه ای سایت و هم چنین در ارائه خدمات سئو سایت حرفه ای معمو.لا معیارهایی با PA ( پیج آتوریتی ) و DA ( دامین اتوریتی ) بیان می شود که این حروف بیانگر ویژگی های سایت های حرفه ای و میزان خدماتی است که شرکت ها در طراحی سایت شما ارائه می دهند.

حتی اگر قصد خرید و یا دانلود قالب وردپرس و یا قالب های اماده دیگری را دارید میتوانید به میزان این عدد توجه کنید هر چند در حالت خام این عدد صفر میباشد و معیار رتبه بندی برای آن میزان اعتبار مطالب و میزان بک لینک های ورودی به سایت و اعتبار این لینک ها می باشد ولی باید دید که طراحان برای این موارد جایگاهی در نظر گرفته اند یا نه؟

این شاخص ها را میتوان جایگزین مناسبی برای پیج رنک گوگل دانست و در حال حاضر که پیچ رنک از طرف گوگل اپدیت نمیشود یا استفاده از انها دید بسیار خوبی نسبت به سایت خود م یتوانید به دست اورید توجه داشته باشید که هیچ کدام از این موارد به خودی خود بیانگر سئو بالا و خوبی در سایت نیستند ولی یک یاز ابزارهای بسیار خوب برای بررسی میزان قدرت سایت می توانند باشند.

موز رنک Moz Rank چیست؟

موز رنک توسط سایت seomoz ارایه می شود و تقریبا شبیه پیج رنک است و قدرت سیوی یک سایت را نمایش می دهد. موز رنک عددی بین ۰٫۰۰ تا ۹٫۹۹ می باشد. (یعنی همانند پیج رنک، ماکزیمم مقدار آن ۱۰ می باشد) توجه شود که پیج آتوریتی و دومین آتوریتی نسبت به www حساس است و نتایج با www و بدون www متفاوت خواهد بود.

بررسی میزان دامین آتوریتی و پیج آتوریتی وب سایت:

ابزارهای آنلاین و وب سایت های مختلفی هستند که این چنین خدماتی را به شما ارائه میدهند در ادامه اول به معرفی مرجع اصلی در این زمینه سعتی سایت موز میپردازیم که برای بررسی عدد سایت مورد نظذتان میتوانید از این ادرس استفاده کنید

https://moz.com/researchtools/ose

در اینجا تصویری از بررسی سایت یکی از مشتریان سئو کار قرار داده شده است سایت آموزش زبان نصرت که از طریق این صفحه میزان دامین و پیج اتوریتی ان بررسی شده است.

بررسی دامین آتوریتی سایت زبان نصرت

همچنین از ابزارهای آنلاین زیر نیز می توانید استفاده کنید.

برای چک کردن همزمان چند پیج آتوریتی از سایت های زیر استفاده کنید:
http://www.checkmoz.com
http://www.robingupta.com/bulk-domain-authority-checker.html
http://www.seoweather.com/bulk-metrics-checker
http://www.bulkdachecker.com
http://99webtools.com/page-authority-domain-authority-checker.php
http://www.seoreviewtools.com/bulk-seomoz-authority-checker

سایر سرویس های چک کردن پیج آتوریتی:
http://smallseotools.com/page-authority-checker
http://moonsy.com/domain_authority

برچسب , , , , , , ,

نوشته شده توسط میلاد مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *